Wall Street Gurusu: Bitcoin Fiyatları Artacak!

Wall Street Gurusu: Bitcoin Fiyatları Artacak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wall Street gurusu Tom Lee, Bitcoin ile ilgili görüşlerini açıkladı. Pazarın olumsuz görüntüsüne rağmen Lee, Bitcoin fiyatlarının artacağını iddia ediyor.

Bu konuda düşüncelerini dile getiren Lee, düşüşün ardındaki nedenleri de açıklıyor.


Tom Lee, Bitcoin fiyatlarının son düşüşünden Bitcoin vadeli işlemlerini sorumlu tutuyor. Bu konuda şöyle açıklama da bulundu:

Kripto para birimlerine dayalı Bitcoin vadeli işlemlerinin sona ermesinden dolayı Bitcoin geçtiğimiz hafta %20 oranında değer kaybetti. Kendisiyle beraber pazarı da çökertti.

Tom LEE

Tom LEE

Lee, vadeli işlemlerin sona ermesinden sonra oluşan fiyat dalgalanması hakkında konuştu. Üstelik, teknik faktörlerin korkunç olduğundan bahsetti. Perşembe günü yayınlanan raporunda Lee,  Bitcoin’in vadeli işlemlerinin başlamasından bu yana altı kez vadeli işlemlerin bittiğine dikkat çekerek, Bitcoin’in aşırı değer kaybetmesi gibi görünen bir teoriye değiniyor.

Grafikler, vadeli işlemlerin bitiş tarihinden itibaren Bitcoin fiyatlarının ortalama olarak %18 değer kaybettiğini ortaya koyuyor. Lee, Bitcoin vadeli işlemlerin sona ermesine yaklaştıkça, kripto tacirlerin ellerindeki kriptoları yüklü şekilde çıkardığını düşünüyor. Haliyle bunun sonucunda da piyasada büyük şekilde satışla birlikte fiyatlarda büyük düşüş yaşanıyor.

Lee, aynı zamanda ICO’ların, madencilik ödüllerin ve de gelir vergisi gibi sebeplerden dolayı Bitcoin’e olan kaynaklarda azalma yaşandığını işaret ediyor. Ancak sektör geliştikce ve düzenlemeler gerçekleştikce Bitcoin ve diğer büyük paralara kurumsal yatırımcılardan daha fazla para akacağından dolayı uzun vadede vadeli işlemlerin sektörü etkilemeyeceğinden bahsediyor.

Ama kısa vadede en azından büyük oyuncular dahil olmadan önce, insanlar Bitcoin vadeli işlemlerinin bitiş tarihinden önce eldeki varlıklar çıkarılabilir. Grafikler, vadeli işlemlerin sona ermesine yakınlaştıkca fiyatların düştüğünü sonra tekrar toparlandığını gösteriyor.